Pasowanie na czytelnika w klasie 1
artykuł dodany : 2021-02-10 | Natalia Zelech
10 lutego 2021 roku w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali zakładki, które będą im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu. Każdy z uczniów otrzymał również wyprawkę czytelniczą w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” zorganizowaną przez Instytut Książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.