Pasowanie na czytelnika
artykuł dodany : 2018-10-22 | admin


Dnia 22.10.2018 r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I – III oraz klasa V.
Piękną dekorację wykonała pani bibliotekarka, na tle której klasa V zaprezentowała krótki program artystyczny związany z książką, biblioteką.
Następnie uczniowie klasy I odpowiadali na pytania dotyczące biblioteki, które poprowadziła pani bibliotekarka. Ona też dokonała pasowania uczniów na czytelników biblioteki szkolnej.
Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pięknie wydane książeczki. Mamy nadzieję, że od tej pory chętnie będą odwiedzać szkolną bibliotekę.


Uroczyscie rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020
artykuł dodany : 06.09.2019 r. | Katarzyna Szala

02.09 2019 o godzinie 8.45 uczniowie zaczęli gromadzić się przed budynkiem szkoły, by udać się na uroczystą Msze święta rozpoczynająca rok szkolny 2019/2020. W strugach deszczu dotarliśmy do kościoła a podczas mszy bardzo przejęci uczniowie klasy I złożyli ślubowanie.

zobacz

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019
artykuł dodany : 19.6.2019 r. | admin

Dnia 19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny. W kościele odbyła się Msza Święta, podczas której modlitwą i śpiewem dziękowaliśmy Panu Bogu za przeżyty czas. Jednocześnie prosiliśmy o szczęśliwy i udany okres wakacyjny.

zobacz

Wiosenny Konkurs Recytatorski - Wiosna w poezji polskiej.
artykuł dodany : 17.6.2019 r. | admin

17 czerwca odbył się w naszej szkole Wiosenny Konkurs Recytatorski pod tytułem: ”Wiosna w poezji polskiej”. Organizatorkami konkursu były panie: T. Dębek, N. Zelech. Szkolny etap konkursu poprzedziły klasowe eliminacje

zobacz

Wycieczka klas I-III do Krakowa
artykuł dodany : 28.08.2019 r. | admin

Dnia 28 maja uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, który jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
Ogród Doświadczeń to sensoryczny park edukacyjny, z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki z zakresu mechaniki, optyki, magnetyzmu, hydrostatyki i akustyki.


zobacz

Obchody Dnia Ziemi
artykuł dodany : 17.5.2018 r. | admin


Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem naszej planety, na której dane jest im żyć. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator G. Nelson. Hasłem tegorocznych obchodów jest ochrona zagrożonych gatunków.


zobacz

Projekc MegaMisja
artykuł dodany : 15.5.2019 r. | admin


Nasza szkoła rozpocznie zajęcia MegaMisji we wrześniu. Zdobyliśmy 10 miejsce na 150 szkół, które zwyciężyły w tegorocznej rekrutacji. Dotychczas z programu skorzystało już 800 szkół w całej Polsce. MegaMisja to program edukacyjny Fundacji Orange.


zobacz

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
artykuł dodany : 30.4.2019 r. | admin


Dnia 30 kwietnia 2019 zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by jak co roku uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań A. Hojowskiej i J. Jaśko zaprezentowała klasa IV. Ale jak zaprezentowała! Kolejne barwne obrazy przenosiły nas do XVIII wiecznej Warszawy.


zobacz

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
artykuł dodany : 25.4.2019 r. | admin


Dnia 25.04.2019 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania dla klas I – VI, zorganizowany przez panią bibliotekarkę M. Makowiecką. Wcześniej w poszczególnych klasach odbyły się eliminacje do etapu szkolnego. Każda klasa wyłoniła swoich reprezentantów do rywalizacji w kolejnym etapie


zobacz

Wielkanoc. Tradycje i obyczaje
artykuł dodany : 3.4.2019 r. | admin

W przedświąteczny piątek uczniowie klasy 2 i 3 przygotowali przedstawienie „Wielkanoc. Tradycje i obyczaje”. Dzieci były elegancko ubrane, były zajączki, pisanki, motylki, baranki, kurczaczki. Obok stał stół wielkanocny.

zobacz

Spotkanie z weterynarzem
artykuł dodany : 2.4.2019 r. | admin

Dnia 2 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I – III z weterynarzem – panią Gabrielą Nowak, mamą jednego z naszych uczniów. Gość przybył ze sprzętem potrzebnym w pracy weterynarza oraz z kotem.

zobacz

Powitanie wiosny
artykuł dodany : 21.3.2019 r. | admin

W związku z pierwszym dniem wiosny wszystkie klasy w naszej szkole zadbały o ciekawy wystrój sal. Wcześniej Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniej udekorowaną salę.

zobacz

Wyjazd klas VI - VIII na spektakl do Chrzanowa
artykuł dodany : 20.3.2019 r. | admin

20 marca 2019 klasy: VI, VII i VIII uczestniczyły w spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Przedstawienie przygotował Narodowy Teatr Edukacyjny im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu

zobacz

Afryka pod lupą
artykuł dodany : 18.3.2019 r. | admin

W marcu na zajęciach plastycznych dzieci odkrywały Afrykę. Zapoznawały się z mapą kontynentu, różnorodnością afrykańskich miast, plemionami zamieszkującymi Afrykę oraz jej kulturą.

zobacz

Europejski Dzień Logopedy
artykuł dodany : 6.3.2019 r. | admin

6 marca Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Logopedy. Uczniowie wzięli udział w grupowych zajęciach logopedycznych, podczas których ćwiczyli gimnastykę buzi i języka.

zobacz

Wyjście klas I- III do strażnicy OSP w Grojcu
artykuł dodany : 28.2.2019 r. | admin

nia 28.02.2019 roku klasy I – III udały się do strażnicy OSP w Grojcu, aby zapoznać się z pracą strażaka. Na początku panowie strażacy przedstawili dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali opowiadania o pracy strażaka. Później dzieci zapoznały się z wyposażeniem samochodu strażackiego.

zobacz

Szkolna Poczta Walentynkowa
artykuł dodany : 14.2.2019 r. | admin

Szkolna Poczta Walentynkowa to inicjatywa uczniów. Stała się już tradycją naszej szkoły i starsze roczniki przekazują ją młodszym. Uczniowie samodzielnie przygotowują skrzynkę na walentynki. Informacja o tym, że coś takiego będzie miało miejsce pojawia się zazwyczaj odpowiednio wcześniej, aby wszyscy chętni mogli przygotować walentynkę.

zobacz

Zabawa karnawałowa w naszej szkole klas I - IV
artykuł dodany : 4.2.2019 r. | admin

W dniu 13. 02. w naszej szkole odbył się bal karnawałowo-walentynkowy. Sala Domu Ludowego wyglądała inaczej niż na co dzień i zamieniła się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawili się uczniowie klas I-IV, a później klas V-VIII.

zobacz

Amerykańscy koledzy
artykuł dodany : 23.1.2019 r. | admin

Odpowiedź na świąteczne życzenia od kolegów z Ameryki. Uczniowie klas I-III otrzymali od swoich rówieśników odpowiedź na świąteczne życzenia. Oprócz pięknych kartek świątecznych dostaliśmy list i słodkie cukierki.

zobacz

Dzień Babci i Dziadka
artykuł dodany : 21.1.2019 r. | admin

Dzisiaj, w naszej szkole odbyła się niecodzienna uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Sala Domu Ludowego wypełniona była po brzegi. Klasy I-III przygotowały na tą okoliczność część artystyczną.
Mili goście ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.

zobacz

Karnawał (zapusty)
artykuł dodany : 14.2.2019 r. | admin

Karnawał (zapusty) to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową. Karnawał jest ściśle związany z tańcami, więc nie zabraknie ich również u nas.

zobacz

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę
artykuł dodany : 7.1.2019 r. | admin

Dokarmianie ptaków w okresie zimowym rozpoczęły dzieci z klas młodszych już w grudniu. 3 stycznia 2019 roku uczniowie i nauczyciele spotkali się w sali Domu Ludowego w związku z akcją pomagania zwierzętom zimą.

zobacz

Wigilie klasowe
artykuł dodany : 20.12.2018 r. | admin

Tradycją w naszej szkole są Wigilie klasowe organizowane przez poszczególne klasy i wychowawców. Tego dnia wszyscy akcentują zbliżające się Święta i Wigilię. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie spotykają się w swoich klasach, wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając życzenia, kolędując oraz spożywając razem słodkości.

zobacz

Paczka na Gwiazdkę – Podziękowania dla Naszej Szkoły
artykuł dodany : 19.12.2018 r. | admin

W grudniu uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, oraz wiele życzliwych ludzi z Grojca i okolic zaangażowało się w akcję pt. „Paczka na Gwiazdkę dla Dzieci z oddziału Onkologii i Hematologii oraz Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych Szpitala w Prokocimiu”.

zobacz

Przedstawienie jasełkowe
artykuł dodany : 18.12.2018 r. | admin

Coroczne przedstawienie jasełkowe to już stała tradycja naszej szkoły. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy II-III, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe.

zobacz

Kartka z życzeniami dla Karinki
artykuł dodany : 5.12.2018 r. | admin


łównym celem charytatywnej działalności w Naszej szkole jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, których życie jest przepełnione bólem, cierpieniem czy niedostatkiem w kraju i poza nim oraz dostrzeganie ubóstwa w swoim środowisku i wyjście mu naprzeciw. Działalność charytatywna ma głęboki sens i wymiar solidarności z potrzebującymi.


zobacz

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka UNICEF #GoBlue
artykuł dodany : 4.12.2018 r. | admin


Nasza szkoła świętowała Międzynarodowy Dzień Praw dziecka. Dnia 20 listopada przypada bowiem rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu działania nasze były skierowane na dzieci i ich prawa.


zobacz

Nietypowa kartka świąteczna
artykuł dodany : 3.12.2018 r. | admin


Uczniowie klas młodszych samodzielnie wykonali ozdobne kartki świąteczne i zredagowali życzenia świąteczne i noworoczne dla swoich rówieśników ze Stanów Zjednoczonych Ameryki ze szkoły w miejscowości Buckeye w stanie Arizona


zobacz

Solne prace
artykuł dodany : 29.11.2018 r. | admin

Wykorzystując tematykę zajęć edukacyjnych zarówno w klasie II, jak i III omówiliśmy Bogactwa Naturalne Ziemi. Na zajęciach plastycznych stworzyliśmy pracę, wykorzystując barwioną sól. Zainteresowanie uczniów, jak i powstałe prace budzą zachwyt.

zobacz

Zabawa andrzejkowa
artykuł dodany : 26.11.2018 r. | admin

Dnia 26.11.2018 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa z wróżbami. Samorząd Uczniowski pięknie przystroił salę w Domu Ludowym, zadbał o muzykę.
Początkowo bawiły się dzieci klas I - III,

zobacz

Smok Wawelski zagościł w klasie II
artykuł dodany : 18.11.2018 r. | admin

Czytając legendy dawnego Krakowa dotyczące powstania miasta i zwyczajów jakie wtedy panowały, uczniowie klasy II postanowili ugościć jedną z postaci królewskiego miasta. Własnymi siłami zbudowali Smoka.

zobacz

Obchody Dnia Pluszowego Misia
artykuł dodany : 26.11.2018 r. | adminW poniedziałek, 26.11.2018 r. klasy I – III obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie trzymając w dłoniach swoje misie spotkali się w sali Domu Ludowego


zobacz

Świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.
artykuł dodany : 9.11.2018 r. | adminW dniu 9 listopada 2018 roku spotkaliśmy się w sali Domu Ludowego, by wspólnie cieszyć się świętowaniem setnej rocznicy odzyskania Niepodległości.
        Nasze zaproszenie na tę uroczystość zechcieli przyjąć:


zobacz

Plan wspomagania
artykuł dodany : 29.10.2018 r. | admin

     Plan wspomagania szkół prowadzonych przez Gminę Alwernia w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych


zobacz

Jesienne zajęcia plastyczne w klasie II i III
artykuł dodany : 28.10.2018 r. | adminJesienne zajęcia plastyczne w klasie II i III


zobacz

Profilaktyka Wirusowego Zapalenia Wątroby typu A
artykuł dodany : 25.10.2018 r. | admin


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chrzanowie w związku z pojawiającymi się na terenie naszego powiatu przypadkami zachorowań na Wirusowe Zapalenie Wątroby typu A, zwraca się z prośbą o podjęcie działań edukacyjnych dotyczących profilaktyki WZW typu A.


zobacz

Wyjazd klas I - III do Chrzanowa
artykuł dodany : 24.10.2018 r. | admin


Dnia 24.10.2018 r. uczniowie klas I- III wyjechali do Chrzanowa na przedstawienie teatralne pod tytułem „Świat Andersena”. Spektakl przygotował Wrocławski Teatr Edukacji. Repertuar zawierał 3 baśnie: „Świniopas”, „Nowe szaty króla” oraz „Brzydkie kaczątko&rdquo


zobacz

I my tam byliśmy,
hołd i cześć Ojczyźnie złożyliśmy.
artykuł dodany : 19.10.2018 r. | admin
19 października, w piątkowy poranek uczniowie klasy II udali się do Krakowa by uczestniczyć w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym przez Panią Barbarę Nowak - Małopolskiego Kuratora Oświaty z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości


zobacz

Pasowanie na czytelnika
artykuł dodany : 22.10.2018 r. | admin


Dnia 22.10.2018 r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I – III oraz klasa V.
Piękną dekorację wykonała pani bibliotekarka, na tle której klasa V zaprezentowała krótki program artystyczny związany z książką, biblioteką.
 


zobacz

Dzień Papieski
artykuł dodany : 16.10.2018 r. | admin

40 lat temu – 16 października 1978 Karol Wojtyła został Papieżem. Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się ideałem i na zawsze pozostał w pamięci. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski.

zobacz

Święto Pieczonego Ziemniaka
artykuł dodany : 11.10.2018 r. | admin

Dnia 11.10.2018 r. zostało zorganizowane dla klas I - III Święto Pieczonego Ziemniaka. W godzinach popołudniowych, w dość ciepły czwartek dzieci klas młodszych spotkały się w Jarze Grojeckim, aby razem spędzić czas, wspólnie się pobawić oraz zjeść pieczone ziemniaki.


zobacz

ŚWIEĆ ŻYCIEM
artykuł dodany : 7.9.2018 r. | admin

Ogólnopolska akcja społeczna ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” jest odpowiedzią na zagrożenia, które mogą spotkać nas i nasze dzieci...


zobacz

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
artykuł dodany : 3.9.2018 r. | admin

Dnia 3 września 2018 r. powitaliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny. Po uroczystej mszy świętej udaliśmy się do Domu Ludowego, gdzie wysłuchaliśmy przemówienia pani Dyrektor Iwony Knapik.


zobacz